חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי ראיית חשבון
לתאריך 12-08-2014
איך משיגים תעודת רואה חשבון
הלימודים נמשכים כשלש שנים באוניברסיטאות וכארבע שנים במכללות, כאשר בסיומם יקבל הסטודנט תואר ראשון-B.A בראיית חשבון. 
 
בתום הלימודים על הבוגר להתמחות במשך זמן של שנתיים במשרד רואי חשבון. בסוף ההתמחות ייגש המתמחה למבחן הנערך ע"י מועצת רואי החשבון בישראל, על מנת לקבל תעודת הסמכה לראיית חשבון. 
סטודנטים ממכללות לומדים על מנת לעבור את הבחינה ולכן הם ניגשים ל-15 בחינות של המועצה. מי שלמד לתואר מקבל פטור וניגש לשתי בחינות ועושים עוד שנת השלמה. הבחינות נערכות פעמיים בשנה בחודשים מאי/יוני נובמבר/דצמבר.
לאחר סיום הבחינות בהצלחה יקבלו הבוגרים תעודת הסמכה של רואה חשבון.
 
 
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-קישורים פרסומיים-
הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
-פרסומת-

מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי ראיית חשבון


לימודי ראיית חשבון

 תואר ראשון מנהל עסקים ראיית חשבון וחשבונאות כל האזורים
תפקידו של רואה החשבון הוא לחוות דעה על דוחות כספיים של חברות פרטיות וציבוריות. לצורך תפקידו ובשל האחריות הרבה, עליו להיות בקיא בכל חוקי החשבונאות, להיות בעל יכולת מחשבה אנליטית ולהכיר את חוקי המס על בוריים.
 
בכל ארגון נחשב רואה החשבון לאיש מפתח. כמי שאחראי על הניהול הפיננסי הכולל, הוא מופקד בין היתר על תזרים המזומנים, על בחירת מקורות המימון ועל הכנת הדו"חות הכספיים של החברה. נדרשת ממנו היכרות קרובה עם שוק ההון, חשיבה אנליטית ויצירתיות מחשבתית.
 
בישראל נוצרו בשנים האחרונות שיתופי פעולה בין פירמות רואי חשבון ישראליות לבין פירמות אמריקאיות. במקביל, חדרו כללי החשבונאות הבינלאומיים לארץ, והביקורת על הדוחות הכספיים של חברות רבות נעשית על פי כללים אלו.
 
שכר הלימוד נע בין כ- 9,500 ש"ח באוניברסיטאות ומכללות אזוריות ועד כ-28,000 ש"ח לשנה במכללות פרטיות.. 
 

לימודי ראיית חשבון

מה זה אומר להיות רואה חשבון? מה נדרש כדי לעבוד במקצוע? למי המקצוע מתאים? מה דרישות הקבלה? מה לומדים במהלך התואר? מה ניתן לעשות עם התואר? מה המשכורת ? ועוד ....
תיאור מקצוע
לימודי ראיית חשבון הקדמה
לימודי ראיית חשבון מתקיימים במסגרת תואר ראשון בחשבונאות. הלימודים אורכים 3 שנים, כשבמהלכם לומד הסטודנט מגוון קורסים במסים, מימון, ביקורת, משפטים וכלכלה. בסיום התואר, בוגרי לימודי ראיית חשבון נדרשים לעשות סטאז' באחד ממשרדי רואי החשבון המוכרים וכן לעבור את בחינות ההסמכה של לשכת רואי החשבון. מי שעומד בהצלחה בכל הדרישות יכול להשתלב באחד ממשרדי רואי החשבון הפרטיים או לשמש כרואה חשבון בגופים ציבוריים שונים.
 
מה זה אומר להיות רואה חשבון?
רואה החשבון אחראי על הניהול הפיננסי הכולל בארגונים וחברות פרטיות וציבוריות. הוא מכין את הדו"חות הכספיים של החברות ומפקח על יישומם. כמו כן, רואה החשבון מופקד על תזרים המזומנים, ההוצאות וההכנסות בחברה ובחירת מקורות המימון. עליו להיות בקיא בכל חוקי החשבונאות, להיות בעל יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות מחשבתית ולהכיר את חוקי המס.
 
מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?
רישיון רואה חשבון מטעם לשכת רואי החשבון בארץ. לשם כך יש להיות בעלי תואר ראשון באחד המקצועות המקורבים, כלכלה, מימון, מנהל עסקים וכדומה, ולעבור התמחות במשרד רואי חשבון של כשנתיים כשבמהלכן יש לעבור בחינות הסמכה בלימודי ראיית חשבון, שעורכת לשכת רואי החשבון בארץ. המבחנים כוללים שני מבחנים עיקריים שהמועדים להם מתפרסמים בלשכה ומתקיימים פעמיים בשנה.
 
מידע על לימודי התחום
למי המקצוע מתאים?
לרוב, מדובר בעבודה משרדית בשעות קבועות ובתנאים נוחים. העבודה דורשת יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות, יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה, יכולת עבודה בצוות ונכונות לשעות עבודה מרובות. בנוסף, פעמים רבות, רואי חשבון העובדים בחברות ראיית חשבון גדולות ולא בגופים פרטיים נדרשים לעבודה, במסגרת תפקידם, בחברות אותן הם מבקרים, מנתחים וכדומה, כך שהעבודה לא סטטית לחלוטין.
 
מידע כללי על לימודי התחום
לימודי ראיית חשבון הינם לימודי תעודה לבעלי תואר ראשון מתאים, ניתן לבצע את לימודי התעודה במקביל ללימודי התואר הראשון אך לא ניתן להיות רואי חשבון ללא תואר ראשון. המסלול הטוב ביותר לרכישת תעודה בוגר לימודי ראיית חשבון הינם לימודי חשבונאות או לימודי כלכלה ומנהל עסקים. מדי שנה מצטרפים ללימודי התואר כאלף סטודנטים חדשים, עקב הגידול בתעשייה, במסחר ובכלכלה. ניתן ללמוד את תחום החשבונאות במוסדות אקדמיים ובבתי ספר מקצועיים המציעים מבחר קורסים בחשבונאות, כלכלה, מנהל עסקים ומשפטים.
 
דרישות הקבלה
תנאי הקדם להסמכה בלימודי ראיית חשבון הינם זכאות לתואר ראשון המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוה. דרישות הקבלה ללימודי ראיית חשבון כוללים זכאות לתעודת בגרות מלאה בציון תשעים לפחות כאשר קיימת בגרות במתמטיקה, ברמת ארבע יחידות לימוד, בציון שמונים וחמש לפחות או בגרות בחמש יחידות לימוד בציון שבעים וחמש לפחות. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות ושבעים למסלול המשולב לתואר ראשון, חשבונאות וכלכלה
 
מידע כללי על הענף
מספר המועסקים במשק
בכל שנה משתלבים במקצוע בין 1,000-700 בוגרי לימודי ראיית חשבון. על פי נתוני לשכת רואי החשבון, פועלים היום בשוק כשבע עשר-תשע עשר אלף רואי חשבון רשומים, אין זה אומר שכולם עוסקים במקצוע ראיית החשבון אלא שהם מוכרים כרואי חשבון מוסמכים ומשלמים דמי חבר ללשכה. הביקוש בשוק הינו גבוה משום שכל חברה ציבורית מחויבת לבצע בקרה חיצונית על פעילויותיה, שאותה מבצעים רואי חשבון מוסמכים בלבד, בנוסף, מהווים בוגרי לימודי ראיית חשבון נדבך מרכזי וחשוב מסך המנהלים, ראשי הצוותים והמובילים הכלכליים במשק.
 
מעסיקים בולטים בשוק
מעסיקים פרטיים בולטים: משרדי רואי חשבון פרטיים כגון: ארנסט אנד יאנג, קסלמן וקסלמן, זיו האפט, קוסט-פורר, ברייטמן-אלמגור וסומך-חייקין. מעסיקים ציבוריים בולטים: משרד האוצר, נציבות מס הכנסה, רשויות מקומיות, חברות ציבוריות ועוד.
 
משכורות
טווח השכר הממוצע של בוגרי תואר ראשון נע בין 5,000-7,000 שקלים בחודש. לאחר ההתמחות מטפס השכר ל-12-13 אלף שקלים בחודש. רואי חשבון פרטיים מקבלים שכר לשעת עבודה או על פי סכום חודשי/שנתי שנקבע מראש: במשרדים הפרטיים נהוג לשלם 30 דולר לשעת עבודה של מתמחה ו- 150 דולר לשעת עבודה של שותף בכיר; ייצוג עצמאיים הכולל טיפול חשבונאי מלא ודו"ח שנתי עולה 200-1,000 שקל בחודש, על פי כמות העבודה. ייצוג חברות מול הרשויות: 1,000 דולר לשנה לחברה קטנה ובין 100 ל-200,000 דולר ויותר לחברות ענק.
 
סגור מידע נוסף
המרכז האקדמי למשפט ועסקים המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 18 מוסדות לימוד ו-22 חוגים ומסלולים
הקריה האקדמית אונו
התקשר עכשיו
072-3300457
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
התקשר עכשיו
072-3300471
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המרכז ללימודים אקדמיים
התקשר עכשיו
072-3300266
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז האקדמי רופין
התקשר עכשיו
072-3300152
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
האוניברסיטה הפתוחה
התקשר עכשיו
072-3300392
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
לימודי B.A במכללת רמת גן
המרכז ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה
כתובת: פנחס רוטנברג 87 רמת-גן
התקשר עכשיו
072-3300498
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז האקדמי פרס
התקשר עכשיו
072-3300430
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה למינהל
התקשר עכשיו
072-3300508
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-

על הלימודים

לימודים בראיית חשבון ניתן לרכוש במכללות ואוניברסיטאות. במרבית מסלולי הלימוד לתואר ראשון בראיית חשבון קיימים חמישה תחומי לימוד עיקריים: חשבונאות, ביקורת חשבונות, מדעי הניהול, חוק ומשפט ומסים. 
 
קורסים נבחרים במסלול: מסים, ביקורת, חשבונאות, חשבונאות פיננסית, מימון, דו"חות ומבוא לחשבונאות.
 
הלימודים נמשכים כ- שלש שנים באוניברסיטאות וכ- ארבע שנים במכללות, כאשר בסיומם יקבל הסטודנט תואר ראשון B.A בראיית חשבון. 
בתום הלימודים על הבוגר להתמחות במשך זמן של שנתיים במשרד רואי חשבון. בסוף ההתמחות ייגש המתמחה למבחן הנערך ע"י מועצת רואי החשבון בישראל, על מנת לקבל תעודת הסמכה לראיית חשבון.
סטודנטים ממכללות לומדים על מנת לעבור את הבחינה ולכן הם ניגשים ל-15 בחינות של המועצה. מי שלמד לתואר מקבל פטור וניגש לשתי בחינות ועושים עוד שנת השלמה.
בשנה הבאה תאפשר מועצת רואי החשבון לגשת לבחינה אחת בלבד.
הבחינות נערכות פעמיים בשנה בחודשים מאי/יוני נובמבר/דצמבר.
 

איזה סוג עבודה יש לרואה חשבון

תחום העיסוק הקלאסי של מקצוע ראיית החשבון הוא ביקורת של הדוחות הכספיים של החברה. עם זאת, פירמות רואי החשבון הגדולות הבינו כי הפתח להתפתחות כלכלית הינו על ידי הרחבת השירותים הניתנים על ידי המשרד ללקוחותיו. על רקע זה, התפתחו תחומים נוספים בתוך פירמות רואי חשבון כגון: ייעוצי מס, תכנונים כלכליים ועוד. 
 
כיום "חבילת" השירותים הניתנת על ידי פירמות רואי החשבון אינה מסתכמת רק בביקורת דוחות כספיים אלא הרבה מעבר לכך. בפירמות רואי החשבון הגדולות ניתן למצוא בנוסף למחלקת ביקורת גם מחלקת מיסים, מחלקת ייעוץ כלכלי, מחלקת מערכות מידע ממוחשבות, מחלקה מקצועית ומחלקת ביקורת פנים.
 
מקצועות בהם משמשים רואי חשבון
 
* רואה חשבון במשרד. 
* חשב בחברה: חשב הינו אחראי על מערך הנהלת החשבונות של החברה, אחראי על כל נושא הכספים, עריכת דו"חות כספיים, עבודה מול בנקים, משכורות. בחברות קטנות בהם אין סמנכ"ל כספים מתפקד החשב גם כסמנכ"ל כספים. 
* סמנכ"ל כספים - בחברות גדולות יש סמנכ"ל כספים המנהל את מערך הכספים הכללי של החברה, ואשר לו כפוף פעמים רבות חשב החברה. 
* מבקר פנימי - מבקר פנים יכול להיות מועסק על ידי החברה עצמה או נותן שירותים חיצוניים. 
* פיננסים: בנקאים, אנשי שוק ההון, אנליסטים.
 
 

שכר ואפשרויות תעסוקה

תחום ראיית החשבון נמצא בתהליך גידול. מדי שנה מקבלים כאלף איש את רישיון ראיית החשבון.
 
ההתמחות של רואי החשבון נמשכת שנתיים. מרבית המתמחים עושים את ההתמחות במשרדי רואי חשבון, ניתן לעשות את ההתמחות במשרדי ממשלה כמו: מס הכנסה ומשרד האוצר. בנוסף, ניתן לעשות חלק מההתמחות בחברות כלכליות אך מעטים בוחרים בדרך זו. 
 
לאחר סיום ההתמחות משתלבים רואי החשבון במקצועות רבים כחשבים, מנהלי כספים, מבקרי פנים וכדומה.
 
בעת בחירת מוסד הלימודים יש לשים דגש על רמה אקדמית גבוהה של המוסד, רמת הכנה מקצועית ומידת הביקוש לבוגרי המוסד בשוק העבודה.
 
המועמד המתאים לראיית חשבון, צריך להיות בעל יכולת אנאליטית גבוהה, מסודר בעבודתו, בעל יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובע"פ, ומוכן ללמוד ולהתחדש כל הזמן.
 
תפקיד ראיית החשבון דורש, נכונות לשעות עבודה רבות, יכולת אנאליטית, עבודה בצוות.
טווח השכר הממוצע של בוגרי התואר, נע בין 5000-7000 שקלים בחודש ומכאן הוא יכול לעלות לסכומים גבוהים ביותר
 
 

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים