חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי אדריכלות
לתאריך 30-01-2014
איך נהיים אדרכילים
יש לא מעט אנשים שבשבילם השאיפה הגדולה היא להיות אדריכל מהשורה הראשונה בעולם ולהיות חלק בתכנון ועיצוב פלא העולם הבא. אך הדרך לשם היא לא קצרה בכלל.
השלב הראשון בדרך הוא כמובן שלב הלימודים. לימודי אדריכלות אלו מהווים את הבסיס לעולם האדריכלות ומקנים את הידע והמיומניות הדרושות לאדריכלים על מנת שידעו לתכנן ולעצב מבנים בצורה הכי טובה וחכמה שיש, כאשר עם סיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת אדריכלות המאפשרת להם לעבוד בתור אדריכלים.
אל לימודי אדריכלות מתלווה אליהם יוקרה והערכה רבה. אך כמו בכל דבר בחיים גם להם יש את היתרונות וחסרונות שלהם ואלה בהחלט דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר מתלבטים אם ללכת ללמוד אדריכלות.
היתרונות
 
תחומי העיסוק בהם ניתן לעבוד בתור אדריכלים הם רבים- ניתן לעבוד בתור אדריכלים של בניינים, גורדי שחקים, מפעלים, בתי מגורים, חנויות, תכנון של ערים, עיצוב פנים וחוץ, כבישים ואפילו תכנון של אצטדיונים. כל מבנה שמוקם חייב ייעוץ אדריכלי.
תנאי הקבלה אל לימודי אדריכלות לרוב אינם נוקשים כל כך ומי שיש לו יד יצירתית, טכניקה טובה ומחשבה מקורית יוכל בקלות להשתלב בעולם האדריכלים.
 
החסרונות
 
אך לא הכל ורוד בעולם האדריכלות. לימודי אדריכלות אלה לימודים לא פשוטים בכלל שאורכים 5 שנים ומצריכים השקעה אינסופית. לאחר סיומם גם הכניסה לשוק התעסוקה הוא לא פשוט כל כך. שוק זה הוא שוק מאוד תחרותי ולאדריכלים צעירים קשה לפרוץ, וגם המשכורות לא מרקיעות שחקים בהתחלה. 
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
ספריית המקצועות: אדריכלות
כל המידע על ההשתלבות בתחום
פורום אדריכלות
כל מה שרציתם לשאול על לימודים ועבודה בתחום
-קישורים פרסומיים-
פושפין, המכינה
הכי קטנה והכי איכותית
אוהבים אסטטיקה ויופי
מה תגידו על לימודי עיצוב פנים ?
דרכי השכלה מגוונות
ביותר מ-30 מרכזי לימוד בכל רחבי הארץ
-פרסומת-

השתחררת?
קבל יותר
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי אדריכלות

לימודי אדריכלות

 תואר ראשון אמנות, אדריכלות ועיצוב אדריכלות כל האזורים

לימודי אדריכלות או ארכיטקטורה הם אחראים על תכנון החלל ועיצובו. התחום הינו רחב מאוד ונהוג לעשות הבחנה בין אדריכלות נוף, תכנון עירוני ואדריכלות פנים. לימודי אדריכלות לתואר ראשון ניתן ללמוד באוניברסיטאות וכן במספר מכללות.הלימודים כוללים הכשרה רחבה ובין נושאי הלימוד: תורת הבנייה, הנדסה, חשמל, תולדות האומנות, עיצוב, היסטוריה ועוד. ישנם מוסדות לימוד שההכשרה כוללת גם לימודי הנדסה לתואר.

 
תכני לימוד
 
במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים את כל מה שקשור לעיצוב ותכנון מבנים מיסודם ולומדים כיצד לשרטט ברמה גבוהה.
הסטודנטים עוברים המון קורסים שכל אחד מהם נוגע בתחום אחר של אדריכלות. בין הקורסים הנלמדים בתואר נוכל למצוא: אדריכלות נוף, עיצוב פנים, תכנון ערים, פנג שואי, תכנון כבישים, עיצוב הבית וסביבת מגורים, בינוי ערים, גיאומטריה תיאורית, חומרי בניין, תולדות האדריכלות, פיזיקה, טכנולוגיה של הבניה, ארכיטקטורה של מבנים, אנגלית, מתמטיקה, הקמת מבני ציבור ועוד.
 
בנוסף, לומדים הסטודנטים איך משקמים מבנים, איך לעבוד עם המחשב ועם תוכנות לאדריכלות ועיצוב.
לקראת סיום הלימודים צריכים הסטודנטים להכין פרויקט גמר שיסכם את עבודתם ולימודיהם בצורה הטובה ביותר. לעבודות הגמר חשיבות רבה והם משמשות בתור "כרטיס ביקור" בעבור הסטודנטים.
 

לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 3 מוסדות לימוד ו-3 חוגים ומסלולים
תואר ראשון באדריכלות

בוגר לימודי אדריכלות יוכל להתקבל החל משנת הלימודים השנייה כחבר סטודנט ב"א.א.מ אדריכלים ומעצבי פנים - תאגיד אדריכלים, מהנדסים, הנדסאים ומעצבי פנים בישראל", ויהיו זכאים להתקבל כחברים מן המניין עם תום הלימודים וההסמכה.

ברגע שמסתיימת ההסמכה ומתקבל האישור יכול הבוגר להתחיל לתכנן ולשרטט מבנים ולאשר אותם מול העירייה, המועצה, מנהל מקרקעי ישראל או כל גוף אחר.

 

מסלולי לימוד ותנאי קבלה

לימודי אדריכלות ניתן ללמוד במספר אוניברסיטאות, וכן במספר מכללות ואפשר לבחור בין מסלולי אדריכלות לימודי ערב ולימודי בוקר. תנאי הקבלה אינם גבוהים במיוחד ועומדים על ממוצע בגרויות של 70 לפחות וציון פסיכומטרי בין 500-550. תואר שני ניתן ללמוד רק בטכניון - או במוסדות בחו"ל. .
 
תכני לימוד
 
במהלך הימודים לומדים הסטודנטים מספר מקצועות עיקריים, ביניהם: תכנון אדריכלות, עיצוב פנים, תולדות האמנות והאדריכלות, תורת הבנייה, הנדסת אנוש, חישוב סטטי ותכנון הנדסי, הנדסה תיאורית, מערכת המבנה, המחשבה החזותית, חומרי בניין, תכנון באמצעות מחשב (תיב"ם), תחיקת הבנייה והבטיחות, קלימטולוגיה. במקומות מסוימים כוללת ההכשרה לימודי הנדסה לתואר. לימודי תואר ראשון בארכיטקטורה נמשכים חמש שנים ואשר בסוף מקבלים תואר B.Arch באדריכלות / ארכיטקטורה.
 
בוגרי לימודי אדריכלות נקראים "אדריכל רשום", ורשאים לחתום על תכנון מבנים בני עד ארבע קומות. לאחר תקופת התמחות בת שלוש שנים הם יכולים להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים, ומקבלים תואר "אדריכל רשוי".
 
 

מה עכשיו?

אחרי 5 שנים של לימודים לא פשוטים, כאשר מסיימים את הלימודים האקדמיים מגיע שלב "התכל'ס" שבו צריך למצוא עבודה ולהביא את כל הידע והניסיון שנלמדו במהלך התואר לידי מעשיות.
הצעד הראשון הוא למצוא משרד אדריכלות שבו ניתן לעשות התמחות, לרכוש ניסיון מעשי עד שמרגישים מוכנים לצאת לשוק של העצמאיים.
 
ניתן לעבוד בתור אדריכלים של מגוון סוגי מבנים- מסעדות, בתי מגורים, גורדי שחקים, אצטדיונים, מפעלים, כבישים, בנייני משרדים, קניונים, בתים פרטיים, שכונות, שיכונים, בתי מלון, תיאטרונים, גינות ועוד המון סוגי מבנים- לכל אחד מהם יש את האדריכל שמתמחה בתחום הספציפי לו.
 
שכר
בוגרי התואר אשר נמצאים בתחילת דרכם המקצועית לא מרוויחים משכורות עתק, רחוק מזה, אך מי שיתמיד ויהיה טוב יוכל להצליח מאוד בתחום ולהגיע למשכורות מאוד מכובדות של עשרות אלפי שקלים בחודש.
  
 

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים