חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי הנדסה
לתאריך 15-05-2014
הנדסה גנטית- עכבר ששני הוריו זכרים
כתב העת המדעי "הביולוגיה של הרבייה" פרסם לאחרונה מחקר חדש של מדענים ממכון אנדרסון לחקר הסרטן אשר הצליחו להשתמש בתכנים של לימודי הנדסה גנטית ובעזרת טכנולוגיית תאי גזע עובריים יצרו עכבר ששני הוריו זכרים.
החוקרים, אשר עברו הכשרה מעמיקה בתחום דרך לימודי הנדסה גנטית מתקדמים, טוענים שהפיתוח עשוי לסייע להצלה של חיות נכחדות ברחבי העולם, וכן בעתיד אף תינתן האפשרות לזוגות חד-מיניים להביא ילדים לעולם – ללא צורך באם פונדקאית.
 
במסגרת תואר ראשון בהנדסה גנטית נלמדים תכנים שונים העוסקים בצורות השיבוט של גנים ובעלי חיים. בין היתר לומדים הסטודנטים של תואר ראשון בהנדסה גנטית על תאי גזע עובריים שונים, תחום זה שימש את החוקרים כאשר הנדסו תאי גזע עובריים כך שהכרומוזום X הקובע את הזכריות שלהם נעלם, ובמקומו הם נותרים עם כרומוזום Y.
צאצאיהם של עכברים בעלי התא הגנטי נושאים מטען גנטי של שני האבות שלהם, כלומר תאים ללא הכרומוזום הזכרי. לטענת החוקרים, הדרך לשימוש בטכניקה הזו אצל בני האדם עוד רחוקה והיא מצריכה פיתוחים רבים בעתיד.
 
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
פורום הנדסה
שאל את המומחים לגבי לימודי הנדסה
ספרית המקצועות: הנדסה
כל המידע על השתלבות בתחומי ההנדסה השונים
-קישורים פרסומיים-
אקדמיה פורצת דרך
אוניברסיטת אריאל
המכללה האקדמית כנרת
תנאי הלימוד מהטובים בישראל !
הנדסה במרכז
איך תבחר בתחום ההנדסה שהכי מתאים לך?
המהנדסים של בראודה
הטבה מיוחדת בבראודה לנרשמים עכשיו
אצלנו מתרכזים בעיקר
מסלולים יישומיים המבטיחים השתלבות מהירה
-פרסומת-

מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי הנדסה
וואלה לימודים ראשי  » תואר ראשון  » הנדסה  » תוצאות חיפוש

לימודי הנדסה

 תואר ראשון הנדסה לימודי הנדסה כללי כל האזורים

הנדסה הינו שם כולל למסלול לימודי הנדסה לתואר ראשון ושני, כאשר ניתן להתמחות בתחומים שונים. ההנדסה כוללת למעשה שילוב בין ידע, מתמטיקה וניסיון. לימודי הנדסה מבטיחים עתיד כלכלי בטוח ואפשרויות תעסוקה רבות.

בשנים האחרונות ניתן לראות בבירור עלייה בביקוש ללימודי הנדסה ונראה   כי זה לא הולך להשתנות בקרוב.

לימודי הנדסה נמשכים 4 שנים וניתן ללמוד אותם באוניברסיטאות ובמכללות המתמחות בכך.

 

לימודי הנדסה - תחומי התמחות 

 

בין תחומי ההנדסה שניתן להתמחות: הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, הנדסה כימית, הנדסת מזון, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מחשבים, הנדסת מערכות, הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסת סביבה, הנדסת חומרים, הנדסת מים, הנדסה חקלאית ועוד. תחום ההנדסה הינו תחום לימודים ותעסוקה מבוקש מאוד.

 

למי מתאים?

לימודי הנדסה מתאימים למי שעולם המדע, הטכנולוגיה וההנדסה משך אותו וסיקרן אותו. להיות מהנדס זהו דבר לא פשוט בכלל ומצריך המון יצירתיות, ראש ריאלי, יכולת טובה במקצועות הפיזיקה, מתמטיקה ועוד. מי שיודע שזה התחום החזק שלו יוכל להשתלב ולהצליח. לימודי הנדסה מתאימים לאותם אנשים אשר חושבים על הפיתוח הבא שיעשה את החיים יותר פשוטים תוך כדי שימוש במגוון טכנולוגיות ושיטות ייצור. 

לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 14 מוסדות לימוד ו-32 חוגים ומסלולים
האוניברסיטה הפתוחה
התקשר עכשיו
072-3300392
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
לימודי B.A במכללת רמת גן
המרכז ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה
כתובת: פנחס רוטנברג 87 רמת-גן
התקשר עכשיו
072-3300498
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
שנקר הנדסה - מסלול ייחודי
תואר ראשון B.Sc בהנדסה והמשך ישיר לדוקטורט PHD בארה"ב
כתובת: אנה פרנק 12 רמת-גן
התקשר עכשיו
072-3300214
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-

לימודי הנדסה- מקצועות ההנדסה

מקצועות ההנדסה למעשה מנצלים את המדע והטכנולוגיה לטובת האדם, תוך התחשבות במגבלות שונות. ההתפתחות המואצת בתחומים אלה והפריצות המדעיות תרמו רבות להתקדמות הכלים ההנדסיים וליצירת תחומי התמקצעות חדשים, שנועדו לענות על הביקוש. למעשה, למקצועות ההנדסה יש נגיעה בכל תחום ותחום בחיינו, בין אם מדובר בחשמל, מחשבים, תעשייה וניהול, רפואה, אווירונאוטיקה ואפילו איכות הסביבה. לימוד הנדסה הינו אינטנסיבי ודורש את הזמן והמיקוד.

 

יתרונות לימודי הנדסה

לימודי הנדסה מכילים בתוכם מספר יתרונות אשר הופכים את הלימודים למבוקשים ביותר- היתרון הראשון הוא מציאת מקום עבודה. ברוב המקרים בוגרי לימודי הנדסה מצליחים למצוא מקום עבודה איך שהם מסיימים את הלימודים וחלק ניכר מהם נחטף עוד בטרם סיימו את הלימודים. השוק משווע למהנדסים ובהרבה מקרים הם מועדפים על פני בוגרי תואר ראשון במקצועות אחרים. יתרון נוסף הוא המשכורת- בוגרי לימודי הנדסה מרוויחים משכורות יפות. בהשוואה לבוגרי תואר ראשון של מקצועות אחרים השכר הממוצע שלהם גבוה משמעותית.
יתרון שלישי הוא הלימודים עצמם אשר מקנים ידע רב שמרחיב את ידיעותיהם של הסטודנטים ובעזרת  אותם כלים מאפשרים לסטודנטים לחשוב מחוץ לקופסא ובאופן יצירתי.

חסרונות לימודי הנדסה
החסרון הבולט ביותר הוא העובדה כי לימודי הנדסה אינם לימודים אשר מתאימים לכל אחד. מדובר בלימודים ריאליים ברמה גבוהה ביותר. אלה לימודים תובעניים הדורשים המון השקעה ולא מספיק רק לעבור אותם אלא חשוב לצלוח אותם בהצלחה ובציונים גבוהים. בנוסף לכך הלימודים אורכים 4 שנים להבדיל מתארים אחרים שאורכים 3.
 

לימודי הנדסה- על הלימודים

לימודי הנדסה אינם קלים. דרישות הבסיס כוללות לימודים מוגברים של מתמטיקה (ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד), כמו גם מקצועות מדעיים אחרים ככימיה ופיזיקה. לימודי ההנדסה שנמשכים ארבע שנים, מתבססים גם הם על קורסים במקצועות אלה, כמו גם מתן השכלה טכנולוגית מתקדמת. הלימודים כוללים מקצועות חובה, בסיס והתמחויות. הלימודים כוללים גם פרוייקט גמר בתחום ההתמקצעות. במוסדות רבים ישנם לימודי ערב הנדסה שמתאימים לאנשים עובדים. תואר הנדסה הינו תואר הפותח דלתות רבות ולכן כדאי למצוא מסלול לימודים מתאים על מנת לסיים את התואר. למתעניינים בלימודים הנדסה יש אופציה לגלוש באינטרנט ולמצוא תשובות לשאלות - פורום הנדסה הינו מקום שבו ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע על תואר ראשון הנדסה, תואר שני ועוד.


לימודי הנדסה - עבודת המהנדס

בוגרי לימודי הנדסה יכולים לעסוק כמעט בכל תחום בו יחפצו (תלוי בתחום בו בחרו להתמחות במהלך לימודי הנדסה). כך, למשל, ניתן למצוא מהנדסים בתחום השיווק (שיווק רכיבי אלקטרוניקה לתעשייה), בקרת איכות, בשוק התקשורת ובתעשיית הקוסמטיקה. אחרים מפתחים מקורות אנרגיה חלופיים או מוצרים רפואיים (רובוטים זעירים, כלים וכו'), או מחזיקים במשרות פיקוח וניהול של מערכות טכנולוגיות, אתרי בניה ועוד.


פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים