חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי מנהל עסקים
לתאריך 15-06-2014
האם כדאי ללמוד מנהל עסקים

כמעט כל אחד שבוחר במסלול לימודים מסוים רוצה ומקווה שבסוף הדרך זה ישתלם לו. לא סתם משקיעים זמן וכסף ומון הסתם הכי מתבקש לעבוד בתחום אותו למדתם.

אחד מהמקצועות היותר מבוקשים ללמידה הוא מנהל עסקים. בכל שנה נרשמים אלפי סטודנטים לתואר ראשון ושני במנהל עסקים מתוך תקווה שהתואר יקנה להם את כרטיס הכניסה לשוק העבודה ובעתיד יאפשר להם להתקדם. אך האם זה באמת משתלם ללמוד מנהל עסקים  או שמדובר בחתול בשק?

 

אז כמעט כמו בכל דבר בחיים גם כאן זה תלוי בהמון גורמים. מכיוון שתחום מנהל העסקים הוא רחב וכללי אפשר לקחת אותו למגוון תחומים שבכל תחום ישנם תפקידים שונים ודרישות שונות לתפקיד. מעבר לכך חשוב ביותר לזכור כי הניסיון התעסוקתי קובע לא מעט וגם קשרים אף פעם לא יזיקו. השכר אותו מרוויחים מנהלים יכול להגיע לסכומים מכובדים ביותר אבל לוקח לא מעט זמן  כדי להגיע לשם. למרות זאת אין ספק כי תואר במנהל עסקים זוהי דרך מצוינת להתחיל בה

קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
פורום לימודי מנהל עסקים
רוצים לעשות עסקים גדולים? בואו להתייעץ עם המומחים
ספריית המקצועות: ניהול וכלכלה
כל המידע על ההשתלבות בעבודה בתחום
-קישורים פרסומיים-
איכות ומצוינות
המכללה חרטה על דגלה ערכי איכות ומצוינות
אקדמיה פורצת דרך
אוניברסיטת אריאל
המסלול המואץ באו"פ
כל היתרונות ,ב 3 שנים באוניברסיטה הפתוחה
אצלנו מתרכזים בעיקר
מסלולים יישומיים המבטיחים השתלבות מהירה
המכללה האקדמית כנרת
תנאי הלימוד מהטובים בישראל !
אקדמיה יישומית
גם תואר במשפטים וגם במנע"ס - חשבונאות
התואר קרוב אליך מתמיד
שילוב לימודים עם קריירה ולוח זמנים מוקצב
הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
-פרסומת-

מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי מנהל עסקים




לימודי מנהל עסקים

 תואר ראשון מנהל עסקים מנהל עסקים וניהול כל האזורים

מנהל עסקים הוא תחום לימודים העוסק בניהול ארגונים וזאת בכוונה לייעל את הארגונים השונים ביחס של תשומה לתפוקה. בלימודי מנהל עסקים ניתן למצוא מגוון רחב של תחומים: מנהל עסקים ומימון, מנהל עסקים ושיווק, ניהול משאבי אנוש, סטטיסטיקה, ניהול מערכות מידע, יזמות עסקית ועוד. ניתן ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטה או במכללה. 

 

 לימודים פרקטיים

 

מדובר בלימודים שעל אף היותם כלליים מאד, הם עדיין מאד פרקטיים. תכני הלימוד מתייחסים למגוון תחומים אשר רלוונטים מאד לעולם העסקים של ימינו. ההתמחויות השונות אותם עוברים הסטודנטים במסגרת התואר מקנים להם ידע רב במגוון תחומים.  האינדקציה הטובה ביותר לכך שתחום מנהל העסקים הוא תחום מבוקש היא העובדה שלוחי המודעות מלאים במודעות דרושים לבוגרי לימודי מנהל עסקים.

 

יתרונות
 
היתרון הגדול והבולט ביותר אשר יש בלימודי מנהל עסקים הוא קשת אפשרויות התעסוקה הרחבה שיש לבוגרי התואר. מי שלומד מנהל עסקים יכול לעבוד כמעט בכל תחום במשק ולמצוא עבודה די בקלות. בנוסף לכך תמיד ניתן לעשות הסבה לתחומים אחרים אשר יש בתחום העסקים. יתרון נוסף הוא שבעולם העסקים הדינאמי לעולם לא עומדים במקום ותמיד יש לאן להתקדם ולהתפתח.
בנוסף ההעובדה שניתן ללמוד מנהל עסקים בהמון מוסדות לימוד ברחבי הארץ מהווה יתרון משמעותי
 
חסרונות 
 
אחד החסרונות הבולטים ביותר שקיים הוא שהלימודים ממש לא מבטיחים עבודה בתור מנכ"ל. זהו תחום תחרותי שקשה להצליח בו. בנוסף העבודה בתור מנהל לא מתאימה לכל אחד. מדובר בתחום קשה, כאשר לא כל אחד נולד לנהל ולהניע עובדים.
בנוסף לכך השוק רווי בבוגרים והתחרות על מקומות עבודה היא גדולה.
 

לימודי מנהל עסקים

מה זה אומר להיות בוגרי לימודי מנהל עסקים? מה נדרש כדי לעבוד במקצוע? למי המקצוע מתאים? מהם דרישות הקבלה? מה לומדים במהלך התואר? מה ניתן לעשות עם התואר? מהי משכורות הממוצעת ?
תיאור מקצוע
מה זה אומר להיות בוגרי לימודי מנהל עסקים?
מנהלים בחברות, כאשר אין חשיבות לגודל החברה, צריכים להיות אנשים נבונים, כריזמטיים, בעלי יכולת ראיה רחבה, יצירתיים ומנהיגים. המנהל העסקי מציב יעדים, מפקח על רמת הביצוע, מפתח ומקדם עובדים בארגון ועוד. על המנהל להיות בעל יכולת אלתור ויכולת ניתוח אנליטית.
 
מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?
תואר ראשון,B.A, בלימודי מנהל עסקים. במשק לא קיים מקצוע מנהל העסקים כעומד בפני עצמו לכן קיימת עדיפות ללימודי מנהל עסקים משולבים או רב תחומיים. לא נדרש ביצוע סטאז' או התמחות רשמית מבוגרי לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון.
 
למי המקצוע מתאים?
קיימות סביבות עבודה רבות ומגוונות למעוניינים לעסוק במקצוע הניהול. מעבודת שטח וניהול פרויקטים יישומים בשטח, דרך יועצי חיצוניים המבצעים 'סבבים' בין מספר חברות ובית עסק, וניהול בחברה קבועה כאשר העבודה, לרוב, הינה משרדית, בשעות עבודה קבועות ובתנאים נוחים, כמובן שלעיתים קיים הצורך בהירתמות לשעות עבודה ארוכות.
 
דרישות הקבלה
דרישות הקבלה ללימודי מנהל עסקים, באוניברסיטאות ובמכללות האזוריות, כוללים סכם כמותי המורכב מציון הפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית ומציון הבגרות במתמטיקה. חשוב להוסיף כי נדרשת בגרות בארבע יחידות לימוד בציון שמונים וחמש לפחות או לחילופין, בגרות בחמש יחידות לימוד בציון שבעים. כמו-כן, נדרשת זכאות לתעודת בגרות מלאה בציון תשעים לפחות וציון בחינה פסיכומטרית של כשש מאות וחמישים. דרישות הקבלה ללימודי מנהל עסקים במסגרת לימודים מורחבים ודו-חוגי הינן גבוהות יותר. לדוגמא, ללימודי מנהל עסקים וכלכלה נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות ושמונים, בניגוד לציון פסיכומטרי של כשש מאות וחמישים ללימודי מנהל עסקים במסלול חד-חוגי.
 
מה לומדים במהלך התואר
לימודי מנהל עסקים, במסלול חד-חוגי, לתואר ראשון מורכבים ממספר תחומים עיקריים הכוללים מגוון רחב של קורסים, תכנים וסמינרים. בין התכנים הנלמדים ניתן למצוא: סטטיסטיקה, מתמטיקה, פסיכולוגיה, משפטים, חשבונאות, כלכלה, מימון, שיווק, מערכות מידע, יזמות, אתיקה, דיני חוזים, חקר ביצועים, ניהול משאבי אנוש, תקשורת שיווקית, ניתוח דוחות ועוד תכנים רבים נוספים.
 
מידע כללי על הענף
מה ניתן לעשות עם התואר
¬¬בוגרי לימודי מנהל עסקים מסוגלים לעסוק במגוון רחב מאוד של תחומים ותעשיות. בין התחומים הבולטים ניתן למצוא יועצים כלכליים, מנהלים בתחום התעשיות הטכנולוגיות, מפתחי יזמות ונדל"ן, שיווק, אחראי פלטפורמות בתעשיות ייצור , מנהלי מחלקות ואגפים, מובילי פיתוח ועוד. בתחום האקדמי ניתן להתקדם גם כן תוך צבירת ידע רב ורחב יותר על תחומים נוספים הקשורים למקצועות הניהול. בין האופציות תואר M.B.A, M.A, בהתמחויות שונות כגון: מימון, שיווק, דינים, מיסוי ועוד רבים נוספים.
 
מעסיקים בולטים בשוק
מעסיקים בולטים בתחומים השונים. בתחום התקשורת: הוט, אורנג', סלקום, פלאפון ויס. בתחום העסקים: מנורה, איילון, משואות, HP ועוד. משרדי הממשלה השונים לתפקידי מנהלי מחלקות, חברות ייעוץ שונות ועוד.
 
משכורות
טווח השכר הממוצע של בוגרי תואר ראשון נע בין 5,000-7,000 שקלים בחודש למשך כשנתיים, תקופת צבירת הניסיון. לאחר כשנתיים-שלוש מטפס השכר לעובדים בחברות ציבוריות לעשר-שנים עשר אלף שקלים בחודש, לא כולל הטבות נלוות ובונוסים בחברות התקשורת והחברות הכלכליות.
 
סגור מידע נוסף
בחסות המרכז האקדמי למשפט ועסקים בחסות המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 26 מוסדות לימוד ו-65 חוגים ומסלולים
הקריה האקדמית אונו
התקשר עכשיו
072-3300457
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המרכז הבינתחומי הרצליה
התקשר עכשיו
072-3300555
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
התקשר עכשיו
072-3300468
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המרכז ללימודים אקדמיים
התקשר עכשיו
072-3300266
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז האקדמי פרס
התקשר עכשיו
072-3300430
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית לישראל
לאנשים שעושים הבדל
כתובת: פנחס רוטנברג 87 רמת גן
התקשר עכשיו
072-3300475
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
סמינר הקיבוצים
תואר ראשון, תואר שני, הכשרת מטפלים ואמנויות
כתובת: קמפוס רמת אביב - דרך נמיר 149, קמפוס אמנויות - שושנה פרסיץ 3 תל-אביב
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה למינהל
המכללה המובילה בשוק העבודה
סניפים: חיפה
התקשר עכשיו
072-3300508
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-



-מודעות פרסומיות-





סוגי התמחויות

לימודי מנהל עסקים כוללים בתוכם מספר התמחויות אשר כל סטודנט צריך לבחור אחת מהן ולהתמחות בו. ההתמחויות מתמקדות באחד מהנושאים הרלוונטיים לתחום מנהל עסקים ומקנים ידע וכלים פרקטיים לתחום מסוים

התמחות בשיווק – במסגרת התמחות בשיווק הסטודנטים יעברו קורסים אשר עיתנו להם את היכולת להשתלב במגוון תפקידי ניהול במחלקות פרסום ושיווק בחברות. הקורסים יעניקו לסטודנטים ידע על תחום השיווק בצורותיו השונות. ילמדו על סוגי שיווק, על יסודות השיווק, עקרונותיו, וכן יגעו בתחומים נקודתיים יותר כמו: שיווק אינטראקטיבי, שיווק בינלאומי, יחסי ציבור, מחקרי שוק, דוברות ועוד.

 התמחות במימון - התמחות במימון זוהי התמחות אשר מתאימה בעיקר למי שמתחבר לעולם הכלכלה והפיננסים. מי שבוחר בהתמחות זו מוכשר לעבוד בתפקידי ניהול במחלקות הפיננסיות בחברות, או לעבוד בחברות פיננסיות, חברות השקעות וחברות למסחר. הקורסים במהלך התמחות זו יעסקו בהמון תכנים של חישובים אנליטיים ויגעו בתחומי הכלכלה השונים.
 
 התמחות במשאבי אנוש – כיום אין חברה שלא משתמשת במנהל משאבי אנוש לצורך גיוס ומיון עובדים. והביקוש במשק למנהלי משאבי אנוש בעלי מיומנויות בתחום הוא עצום. לימודי מנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש נועד להכשיר מנהלים אשר יהיה להם גם ידע מקצועי בתחום משאבי האנוש. דבר הקריטי לצורך ניהול חברה.
 
התמחות במחשבים ומערכות מידע – המהפכה הטכנולוגית והשיפורים הטכנולוגיים הביאו למצב שללא ידע פרקטי בעולם המחשבים קשה להתקדם.
מנהל טוב חייב להכיר את השוק בו הוא נמצא, לכן הוא חייב להיות עם רקע טכנולוגי טוב מלבד היכולות הניהוליות שלו.את הידע הבסיסי לתחום מערכות המידע ניתן ללמוד בצורה מקצועית במסגרת לימודי מנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע.
 
התמחות בלוגיסטיקה – תחום הלוגיסטיקה בארגון זהו תחום חשוב שקריטי להבין מה הולך בו ואיך הוא מתנהל. ארגונים אשר רוצים לתפקד בצורה חלקה לאורך כל היום על אף המגבלות הקיימות כמו כח אדם, זמן, תקציב, ועוד, חייבים מנהלי לוגיסטיקה טובים אשר יודעים לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר.  מנהל שיש לו ידע לוגיסטי הוא נכס כלכלי לחברה שלו.

תנאי קבלה ומסלולי לימוד

שכר הלימוד במסלול זה נע בין כ- 9,500 ש"ח באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות, כ- 28,000 ש"ח במכללות פרטיות ושלוחות מחו"ל.

לימודים אלו ניתן לרכוש באוניברסיטאות, מכללות אקדמיות ופרטיות ובשלוחות מחו"ל.
התחומים הבסיסיים שנלמדים הם: תורת הניהול והארגון, שיווק והתנהגות צרכנים, מימון וכספים, מערכות מידע ומחשוב ניהולי וארגוני. לתחומים אלו מצטרפים נושאים "ותיקים" כניהול התפעול, ניהול האיכות ותחומי ניהול ספציפיים. לדוגמא: ניהול השיווק הקמעונאי ותחומים החדשים יותר: ניהול יזמות, ניהול ידע, ניהול משאבי אנוש ואסטרטגיה וניהול מורכבות.
 
התוכנית במימון כוללת קורסים במימון חברות, השקעות נכסים נגזרים, ניהול סיכונים וניהול תיקי השקעות.
בנוסף כוללת התוכנית קורסים בסיסיים בשיווק כגון: שיווק ומסחר אלקטרוני, תקשורת שיווקית, שיווק קמעונאי, שיווק שירותים ויחסי ציבור.
במסגרת ההתמחות בטכנולוגיות מידע נחשפים הסטודנטים למתדולוגיות ניתוח, תכנות ופיתוח מערכות בסביבות עבודה מודרניות מבוזרות ומבוססות נתונים.
 
 
 

מה עושים עם התואר

עם סיום התואר הראשון יחפש הסטודנט עבודה מקצועית שיש בה היבטים של ניהול: מערכת קטנה או מספר מצומצם של אנשים. דוגמאות אפשריות: ניהול צוות בדוכן מזון מהיר, אחריות על צוות קטן של מוקדנים או ניהול כח אדם קטן ברשתות.
 
מסיימי תואר שני ימצאו את עצמם בתפקידי ניהול זוטרים-בינוניים ובתפקידים בהם האחריות הניהולית הופכת להיות משמעותית יותר ויותר. בין האפשרויות: מנהלי מדורים גדולים ומנהלי מחלקות. אילו תפקידים בהם תחומי האחריות והמשמעות הכספית שלהם הולכת וגדלה.
 
משכורות המסיימים: המידע הכללי שנאסף מצביע בצורה מובהקת על קשר הדוק בין רמת השכלה לרמת ההכנסה. ככל שההשכלה גבוהה יותר (במושגים של שנות לימוד) רמת ההכנסה רבה יותר. קל מאד להניח שמסיימי מנהל עסקים, ישתכרו יותר ממסיימי תואר שני בתחום מדעי הרוח או החברה.
 
מידע חיוני למועמד
תחום הכלכלה נמצא בתהליך של צמיחה. המודעות החברתית לכך שכל עסק צריך שינהלו אותו בין אם הוא מהמגזר הציבורי, פרטי או מהמגזר השלישי, גוברת.
 
עם סיום הלימודים, בוגר התחום יכול להשתלב במוסדות פיננסיים, פרסום, תעשייה וראיית חשבון כמנהלי מערכות מידע וכדומה.
 
בעת בחירת מוסד לימודים יש לבדוק שהתואר תורם לידע המקצועי ולקידום הקריירה. כמו כן, יש לבדוק את המוניטין של המוסד האקדמי ותפיסתו בעיני מעסיקים עתידיים.
 
המועמד המתאים ללימודי תחום זה, צריך להיות ענייני, בעל שליטה ומיומנות בטכנולוגיית המידע, יצירתי, בעל כושר ניתוח, יכולת ביטוי ושליטה בשפה האנגלית.
 
תפקיד זה דורש, שעות עבודה מאומצות, כושר ביטוי גבוה, יצירת קשרים בינאישיים ונסיעות לחו"ל.
 
 

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים