חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות פסיכומטרי
לתאריך 08-01-2013
פסיכומטרי לבעלי מוגבלויות

המרכז הארצי לבחינות והערכה נותן אפשרות למי שצריך תנאי בחינה שונים להיבחן במבחן פסיכומטרי שמותאם להם או עם הקלות מסוימות שניתנות להם

לדוגמא: טופס בחינה או גיליון תשובות מוגדלים, בחינה ממוחשבת, תוספת זמן לכל פרק בבחינה, הפסקות ארוכות בין פרקי הבחינה, ותנאים פיזיים אשר מתאימים לאנשים בעלי מגבלות רפואיות כמו עיוורון, חירשות או כל נכות אחרת.

 
בעקבות זאת החלו להיפתח קורסי הכנה לפסיכומטרי אשר מותאמים לאותם אוכלוסיות אשר צריכות תנאי מיוחדים והקלות. במסגרת קורס זה לומדים התלמידים בעזרת מגוון עזרים אשר מותאמים לצרכיהם והם מה שעושים את ההבדל המשמעותי עבורם במהלך הקורס. בין העזרים נוכל למצוא מקרן מיוחד שמגדיל את המלל, חומרים שמודפסים בכתב מוגדל, למידה עם חונכים אישיים ועוד.
 
כיצד מועבר החומר במהלך השיעור?
מדריך הקורס מכתיב את החומר בקצב של הכיתה כאשר כל אחד כותב על מחשב או מכונת ברייל כאשר כל מה שהמרצה כותב על הלוח מועבר באופן אוטומטי למחשבים של התלמידים.
 
הנתונים מדברים בעד עצמם ומראים כי הקורס המותאם מניב פירות. סטודנטים עם מוגבלויות שעשו את הקורס הזה סיימו בהצלחה תארים במגוון מקצועות כמו חינוך, עבודה סוציאלית ועוד. 
 
 "אני כל כך שמח שיש את ההתאמות האלה, הן בקורס והן מטעם החונכים."  אומר אחד התלמידים, " אני יכול לומר לך שבהתחלה זה די מרתיע. אני מכיר את זה ממקומות אחרים, כמו ביטוח לאומי שהכי אמור להבין אותנו, ואתה נתקל ברופאים ובפקידים שלא יודעים מה לעשות איתך. ואילו כאן יש מי שמרים את הכפפה. בסופו של יום מבחן הפסיכומטרי הוא כמו של כולם, לא ברמה פחות נמוכה ולכן חשוב שמי שיש לו מוגבלויות לא יפחד לגשת לעשות את הקורס ולהצליח בבחינה כמו כולם" 

 

קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
הפסיכומטרי: חשוב לדעת
מבנה הבחינה, מועדים ונהלים
פורום פסיכומטרי
התייעצו עם המומחים לגבי הבחינה הפסיכומטרית
-קישורים פרסומיים-
פסיכומטרי לציבור בדתי
בקבוצות מופרדות מקבלים ציון גבוה יותר
-פרסומת-

השתחררת?
קבל יותר
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
קישורים מומלצים באינדקס
סמרט פסיכומטרי
בגרויות
לימודי עיצוב פנים
תנאי קבלה
מבחן אמיר
לימודי מחשבים
לימודי תואר ראשון
אוניברסיטה
לימודי רפואה משלימה
לימודי הנדסה
מכללות
לימודי תואר שני
מכינה
לימודי תעודה
מלגות
אלקטרוניקה
מיזוג אויר
קורסים והשתלמויות
פסיכומטרי
בחינת בגרות
עוד פסיכומטרי

פסיכומטרי

 בגרויות ופסיכומטרי מכוני הכנה לבחינה הפסיכומטרית מכוני הכנה לבחינה הפסיכומטרית כל האזורים

מבחן פסיכומטרי זהו מבחן שבא לבדוק את רמת ההתאמה של אנשים ללימודי תואר ראשון.  ציון מבחן פסיכומטרי מהווה כתנאי הקבלה המרכזי ללימודים בקרב אוניברסיטאות ומכללות וחשיבותו היא רבה.

פסיכומטרי- על הבחינה

המבחן פסיכומטרי אורך 3 וחצי שעות והוא בנוי משמונה פרקים ומחולק לשלושה חלקים מרכזיים: חלק כמותי, חלק מילולי וחלק של אנגלית, כאשר לכל פרק מוקצב זמן של 25 דקות לפתור את השאלות, כאשר יש בממוצע דקה לכל שאלה. בכל פרק יש בין 20 ל30 שאלות (תלוי בנושא): בפרק הכמותי יש 25 שאלות, בפרק המילולי 30 ובפרק אנגלית 20.  

הפרק הכמותי- מורכב מ25 שאלות המסודרות בדרגת קושי עולה. פרק זה בודק את היכולת המתמטית של הנבחן. הרמה המתמטית של השאלות היא ברמה של 3 יחידות  אך בפועל אנשים מוצאים עצמם מתקשים מאוד עם השאלות. הסיבה העיקרית לכך היא מהסיבה שמוקצב זמן מועט מאוד לכל שאלה (דקה!). השאלות לקוחות ממגוון נושאים מתמטיים כמו: גיאומטריהף אלגברה, הסקה מתוך תרשים, בעיות מילוליות וחישובי שטחים.

הפרק המילולי- בעיני רבים זהו הפרק הקשה ביותר ורבים נופלים בו. עד עכשיו הפרק המילולי היה מורכב מ30 שאלות במגוון נושאים כמו אנלוגיות, מילים נרדפות, הבנת הנקרא, ניסוח מחדש של משפט, שאלות היגיון ולוגיקה. אך לפני זמן לא רב החליטו לשנות את הפרק המילולי- הוסיפו קטע של הבעה שבו הנבחן צריך לכתוב קטע טקסט על נושא מסוים והורידו כמות שאלות מהבחינה. הטענה המרכזית שקטע ההבעה יכול להראות דברים יותר עמוקים מאשר השאלות האמריקאיות ובוחן בצורה יותר הוגנת את יכולות הנבחנים.

פרק אנגלית- בעבור רבים זהו פרק מתנה ועבור אחרים זהו עקב האכילס שלהם. ידע באנגלית זהו משהו שקשה ללמוד אליו במעט זמן ולכן פרק האנגלית מתבסס בעיקר על ידע מוקדם. פרק האנגלית בנוי משלושה תתי פרקים: הבנת הנקרא, ניסוחים מחדש והשלמת משפטים, כאשר גם כאן הרמה עולה משאלה לשאלה. לפרק האנגלית ישנה חשיבות כפולה משום שציון של מעל 134 בפרק האנגלית מקנה פטור מלימודי אנגלית במוסד האקדמי. מי שמקבל פחות מציון זה יצטרך לעשות קורסים באנגלית אשר יעלו לו כסף וזמן.

 

פסיכומטרי - מצריך ריכוז וחדות

זהו מבחן מאוד קשה אשר מצריך רמת ריכוז וחדות מקסימלית. כמעט כל אחד שניגש לעשות מבחן פסיכומטרי צריך לעשות קורס פסיכומטרי כדי להצליח בו ויש המון אנשים אשר ניגשים לעשות את הבחינה יותר מפעם אחת.


לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 15 מוסדות לימוד ו-21 חוגים ומסלולים
קידום - פסיכומטרי
תוכנית לימודים אישית לפסיכומטרי המותאמת לך
כתובת: סניפים בב''ש, אשדוד, ירושלים, ראשון לציון, רחובות, רעננה, ת''א, פ''ת, נתניה, חיפה, אשקלון, ק. ביאליק, עפולה
התקשר עכשיו
072-3300326
HIGH Q בגרות ופסיכומטרי - אמנות ההוראה
סניפים ברחבי הארץ
כתובת: סניפים בכל הארץ
התקשר עכשיו
072-3309064
Student Pro המרכז ללימודי פסיכומטרי
אגודת הסטודנטים של אונ' תל אביב
סניפים: באר שבע,קרית גת,נתניה,ראשון לציון,מודיעין,ירושלים,חיפה,תל אביב
מור קורן
מור קורן פסיכומטרי קבוצות קטנות תוצאות גדולות
כתובת: סניפים בתל אביב ונתניה
התקשר עכשיו
072-3300531

-מודעות פרסומיות-


פסיכומטרי אחד על אחד
התאמת מסלול לימוד לכל תלמיד\ה
כתובת: סניפים בתל אביב חיפה וירושלים
המכינות הקדם אקדמיות בספיר
של מכללת ספיר
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300180
זינוק - פסיכומטרי ללקויי למידה
מתמחים בפסיכומטרי ללקויי למידה והפרעות קשב
סניפים: תל אביב,ירושלים,חיפה,באר שבע,ראשון לציון,מודיעין,מכבים רעות
התקשר עכשיו
072-3300379

-מודעות פרסומיות--מודעות פרסומיות-

ציון פסיכומטרי- איך מחושב ואיך מודדים?

ציון הבחינה הפסיכומטרית מחושב בצורה אחרת לגמרי ממה שאנו רגילים. ראשית כל הציונים לא נעים מ-0 עד 100 אלא מ200 עד 800 כאשר 200 זה הציון הנמוך ביותר שניתן לקבל ו800 זה הציון הגבוה ביותר שניתן לקבל.
הציון הפסיכומטרי נמדד באופן יחסי בין כל הנבחנים. זאת אומרת שהציון הגבוה ביותר (800) ינתן למי שהיו לו הכי פחות טעויות (למרות שיכול לקרות מצב שהוא גם יטעה בכמה שאלות).
 
אז איך מחושב ציון פסיכומטרי?
 
ציון פסיכומטרי מחושב בשלושה שלבים:
 
שלב א'- ציון גלם. מחושב הסכום של כל התשובות הנכונות בכל אחד מהפרקים בבחינה.
 
שלב ב'- לאחר חישוב ציון גלם, ניתן ציון לכל אחד מהנושאים (מילולי, כמותי ואנגלית) בהתאם  לסך התשובות הנכונות. ציון של כל נושא נע בין 50 ל150. כאשר 50 זה הציון הכי נמוך (לרוב 100% טעויות) ו150 זה הגבוה ביותר (0% טעויות). 
 
שלב ג'- אחרי שכל נושא קיבל ציון משלו משוקללים שלושת הציונים  לכדי ציון אחד כללי המהווה את ציון הבחינה, כאשר לכל נושא יש משקל שונה בציון הכללי.
 
כאשר הנבחן מקבל את ציון הפסיכומטרי הוא יקבל 3 ציונים:
ציון כללי, ציון בדגש כמותי וציון בדגש כמותי כאשר כל אחד מהם יהיה בטווח ציונים של 200 עד 800.
 
 ציון פסיכומטרי כללי מורכב בצורה הבאה- 40% של הפרק המילולי, 40% של הפרק הכמותי ו-20% של פרק האנגלית.
 
ציון פסיכומטרי בדגש כמותי מחושב בדרך הבאה- 60% לציון בפרק כמותי, 20% בפרק המילולי ו-20% בפרק האנגלית.
 
ציון פסיכומטרי בדגש מילולי מחושב בצורה הבאה- 60% לציון בפרק המילולי, 20% לפרק הכמותי ו20% לפרק האנגלית..
 
 

מועדי פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי נערך מדי חודשיים וחצי וישנם חמישה מועדי בחינה פסיכומטרית בשנה אחת. המועדים הם: פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר ודצמבר. מתוכם ניתן לגשת לבחינות בתנאים מותאמים באפריל, יולי ודצמבר.  

קורס פסיכומטרי

רוב האנשים עושים קורס פסיכומטרי שנועד להכין אותם בצורה הכי טובה לבחינה. בדרך כלל קורס הפסיכומטרי אורך כ3 חודשים כאשר במסגרתם לומדים את כל הטכניקות והשיטות לפתור את הבחינה הפסיכומטרית בצורה המהירה והטובה ביותר. בסוף הקורס ישנו מרתון של סימלוציות של בחינות פסיכומטרי אשר נותן הכנה לקראת המבחן האמיתי.  תקופת הלמידה של הקורס פסיכומטרי היא תקופה עמוסה מאוד ולחוצה מאוד ודורשת המון השקעה ולימודים מהבוקר עד הלילה.

 

מבחן פסיכומטרי- מטרתו

מבחן פסיכומטרי אמור לחזות הצלחה בלימודים במוסדות גבוהים ועל פי ציוני בחינה זו מסננים המוסדות את המועמדים ללימודים השונים. ישנם תחומים שבהם יש צורך בציון פסיכומטרי גבוה: רפואה, משפטים, הנדסה ועוד.
מוסדות לימוד רבים דורשים בתור תנאי קבלה ציון פסיכומטרי גבוה ביחד עם ממוצע בגרות גבוה.
הגוף האחראי על המבחן פסיכומטרי הינו המרכז להשכלה גבוהה שהוקם על ידי ועד ראשי האוניברסיטאות על מנת לבנות ולהפעיל מערכת מבחנים (פסיכומטרי ועוד) לחיזוי הצלחה בלימודים אקדמיים.

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים