חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי סיעוד
לתאריך 10-04-2014
ביקוש גבוה לסיעוד
זאת אולי לא העבודה עם התנאים הקלים ביותר, וכנראה שגם לא הכלכלית ביותר אך כנראה שזה לא מפריע להמון סטודנטים ללכת וללמוד סיעוד. בשנתיים האחרונות חלה עלייה ניכרת בביקוש אל לימודי סיעוד – כך עולה מנתוני מדד "יורם לימודים", המשקף את הביקוש בתחומי הלימוד.
מנתוני מדד "יורם לימודים" עולה, כי חלה עלייה של עשרות אחוזים בביקוש למסלול לימודי סיעוד לתואר ראשון, זאת לעומת שנים קודמות, על אף תנאי השכר הנמוכים והקושי בקבלה ללימודים בתחום. 
מה מניע כל כך הרבה סטודנטים ללמוד סיעוד על אף הקשיים של השכר והתנאים?

מרבית המתעניינים במסלול לימודי סיעוד מסבירים את הרצון ללמוד את התחום מתוך רצון כן ואמיתי לעזור לזולת, גם אם מדובר בעבודה שאינה מתגמלת מבחינת תנאי העבודה והשכר.

לצד העלייה במספר המבקשים ללמוד את התחום, ישנה עלייה במספר המוסדות האקדמאים המציעים לימודי סיעוד, זאת במטרה לתת מענה לביקוש ההולך וגדל במספר המתעניינים בתחום.
ועדיין, קיים מחסור חמור של מאות אחיות בכל מערכת הבריאות הישראלית. במטרה לשפר את תדמית האחיות ולהגדיל את מספר הסטודנטים, החל מנהל הסיעוד של משרד הבריאות בהובלת תהליך של מיתוג מחדש של המקצוע. כחלק מתהליך המיתוג המחודש והרצון לעודד סטודנטים, מציע משרד הבריאות מלגת לימודים בסך של 25,000 שקלים  לסטודנטים הבוחרים בתחום.
 
כיום ניתן ללמוד לתואר ראשון בסיעוד הן באוניברסיטאות והן במכללות. לימודי סיעוד נמשכים כארבע שנים ונחשבים ללימודים קשים ומאתגרים, הכוללים הן את התחום התיאורטי והעיוני והן התנסות מעשית ופרקטית.

 

 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
ספריית המקצועות: סיעוד
מידע על השתלבות במקצועות הסיעוד
בחינות הסמכה: סיעוד
לך תוכיח שאין לך אחות
-קישורים פרסומיים-
תעודת אח/ות מוסמכ/ת
לדעת שאתם בידיים טובות!
-פרסומת-

השתחררת?
קבל יותר
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי סיעוד

לימודי סיעוד

 תואר ראשון רפואה ומקצועות הטיפול סיעוד כל האזורים

תחום הסיעוד מתייחס לאח או אחות בבית החולים המעניקים שירותי טיפול ראשוני לחולים בבית החולים וסועדים אותם לאחר שהתאשפזו. טיפול זה כולל מתן תרופות ועירויים. האח או האחות כפופים להוראות הרופא ומסייעים  לו בעבודתו.

לימודי סיעוד ניתן ללמוד במספר מצומצם מאד של אוניברסיטאות ומכללות בארץ. דרישות הקבלה כוללות תעודת בגרות מלאה ועמידה במבחן הפסיכומטרי (הציון שנדרש אינו גבוה). תוכנית הלימודים קבועה ואין קורסי בחירה. הלימודים כוללים קורסים באנטומיה, כימיה, תרופות, חשבון מקצועי (מתן תרופות במידות), פסיכולוגיה.

 


אחות אקדמית

מקצוע אחות אקדמית נלמד במסגרת תואר ראשון בסיעוד (BSN ). הלימודים אורכים 4 שנים, כשבמהלכם לומד הסטודנט מגוון קורסים במדעי החיים, החברה וההתנהגות ומתנסה בעבודה קלינית במצבים שונים. סיום התואר מאפשר לסטודנט לגשת למבחן הרישום. עמידה במבחן בהצלחה תקנה תעודת אח/ות מוסמכ/ת (RN ) אשר תוענק על ידי מנהל הסיעוד במשרד הבריאות. מי שעומד בהצלחה בכל הדרישות ישתלב בתפקידי הסיעוד השונים במערכת הבריאות: בתי חולים, קופות חולים, מרפאות קהילתיות ואף ארגונים פרטיים שונים.
תיאור מקצוע
מה זה אומר להיות אחות אקדמית?
תפקידי האחות האקדמית הם מגוונים ביותר, והמקצוע מאפשר התמחויות במקצועות שונים: מיילדות, יחידות לרפואה דחופה, היחידות לטיפול נמרץ ומחלקות האשפוז השונות כגון: ילדים, אונקולוגיה, פנימית ועוד. תפקידים נוספים ניתן למצוא גם מחוץ לבית החולים: בקופות החולים, בבריאות הציבור, במרפאות הפרטיות, בארגונים הפרטיים ובתחום החינוך לסיעוד. בנוסף מועסקים אחים ואחיות אקדמיות במגוון תפקידי ניהול במערכת הבריאות.
 
מה נדרש כדי לעבוד כאחות אקדמית?
כדי להיות אחות אקדמית יש לסיים תואר ראשון בסיעוד ולעמוד בהצלחה במבחן ההסמכה של מנהל הסיעוד במשרד הבריאות. ישנם תפקידים, כגון: אחות חדר ניתוח או מיילדת, המחייבים התמחות נוספת.
 
למי המקצוע מתאים?
מקצוע ייחודי זה מתאים לכל מי שמחפש אתגר אינטלקטואלי ומקום עבודה יציב ובטוח, לצד נתינה רבה המעשירה מאוד את גבולות התפקיד המוגדרים.
 
מידע על לימודי התחום
מידע כללי על לימודי התחום
לימודי אחים ואחיות אקדמאיות מתקיימים במסגרת לימודי תואר ראשון בסיעוד (BSN ) . ניתן ללמוד את התחום במספר אוניברסיטאות ומכללות, חלקן אף מאפשרות לימודים ועבודה מעשית בתחום כבר במהלך הלימודים לתואר.
 
דרישות הקבלה
תעודת בגרות וציון פסיכומטרי
 
מה לומדים בתכנית לתואר ראשון בסיעוד
לימודי מקצוע הסיעוד משלבים מודלים ותיאוריות של עשייה. תכנית הלימודים מתמקדת בפיתוח והקניית ידע אקדמי נרחב במדעי החיים, ההתנהגות והחברה ובנושאים העיוניים הקליניים. בהמשך נחשפים בהדרגה הסטודנטים לעבודה מעשית – החל בטיפול במטופלים במצבים פשוטים יחסית ועד לשלבים קליניים מתקדמים של סיעוד ברפואה דחופה ובמצבי חירום.
 
מידע כללי על הענף
מספר המועסקים במשק
במדינת ישראל מועסקים כ-58,000 אחים ואחיות, ובכל שנה מצטרפים כ-1,500 נוספים. הביקוש למקצוע הולך וגובר. אחים ואחיות, בדגש על בוגרי תואר אקדמי, משתלבים במהרה במערכת הבריאות.
 
מה ניתן לעשות עם התואר
בוגרי תואר אקדמי בסיעוד משתלבים במגוון מקצועות הסיעוד במערכת הבריאות. הם יכולים להתמחות בתפקידים שונים כמו: אחות חדר ניתוח, מיילדת ועוד ולהתקדם לתפקידי ניהול שונים.
 
מעסיקים בולטים בשוק
מרבית עובדי הסיעוד מועסקים בבתי החולים ובקופות החולים, אך בנוסף אחים ואחיות משתלבים בארגונים פרטיים רבים, מרפאות קהילתיות ובתחום החינוך.
 
משכורות
משכורת בסיסית של אחים ואחיות בתחום הסיעוד נעה סביב 6,000-8,000 שקל בחודש והיא תלויה במספר שעות העבודה. עיקר התוספת בשכר מגיע נובע מעבודה במשמרות ובשבתות, ויכול להעלות את המשכורת בשיעור של עד 200%. תואר אקדמי מעניק תוספת של 5% ומסייע משמעותית לשיפור רמת ההכנסה ככל שמתקדמים בדרוג האחיות.
 
סגור מידע נוסף
לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 15 מוסדות לימוד ו-21 חוגים ומסלולים
המכללה האקדמית לישראל
התקשר עכשיו
072-3300475
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
האקדמית תל-אביב - יפו
דרישות של אוניברסיטה, חוויה של מכללה
כתובת: רבינו ירוחם 2 תל אביב - יפו
התקשר עכשיו
072-3300341
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות--מודעות פרסומיות--מודעות פרסומיות-

דרישות הקבלה

דרישות הקבלה  כוללות תעודת בגרות מלאה ועמידה במבחן הפסיכומטרי (הציון שנדרש אינו גבוה). הלימודים נמשכים כארבע שנים ותוכנית הלימודים הינה קבועה . במסגרת הלימודים עצמם לומדים הסטודנטים רקע אנטומי נרחב במגוון תחומים., עושים התנסויות מעשיות בכל אחת מהמחלקות שיש בבתי החולים- פנימיות, לידה, ילדים, טיפול נמרץ, טראומה, אורטופדיה, ניתוחים, לב ועוד, כאשר בכל אחת מהמחלקות מתנסים הסטונדטים במה שמיוחד למחלקה זו. לאחר סיום הלימודים יבחרו הבוגרים מחלקה בה ירצו להתמחות ובה יעבדו. במידה ויתקבלו יעשו הכשרה ספיצפית על מחלקה זו. 


עבודה בתחום הסיעוד

עבודה בענף הסיעוד היא דבר לא פשוט בכלל המצריך כח נפשי ופיזי לא קטן.

העבודה הינה עבודה פיזית וקשה מאוד, במשמרות בנות 8 שעות. העבודה שוחקת מאד וכוללת מגע עם חולים (או מאושפזים) ובני משפחותיהם, והתמודדות עם דרישות ובקשות לצד הבדיקות ופעולות שוטפות, שיש לבצע כל הזמן.

עבודתם של אחים ואחיות באה לידי ביטוי במגוון צורות כמו , מתן תרופות, השתתפות בניתוחים ובלידות ומתן טיפול וסיוע שוטף לחולים ולרופאים במחלקות השונות. בהתאם לרמת ההכשרה.  רבים נוטים לחשוב שאח כפוף לפקודות הרופא, אך אין הדבר נכון. מדובר בשני בעלי מקצוע, כאשר מטרתו של כל אחד מהם היא לסייע טיפול ושיקום המטופל, והם עובדים ביחד ובמקביל.


למה ללמוד סיעוד?

כאשר אנחנו מתלבטים באיזה מקצוע לבחור ומה ללמוד אחד מהשיקולים המרכזים שמניעים אותנו הוא הסיפוק האישי ותחושת השליחות והתרומה שהוא נותן. מי שהמקצועות הטיפוליים מושכים אותו וחשובה לו התרומה והעזרה לאחרים ימצא סיפוק רב במקצוע הסיעוד, אשר מהותו הוא מתן עזרה וסיוע לחולים.  בנוסף זהו מקצוע מרתק, ומי שלומד סיעוד צריך שיהיה לו במסגרת עבודתו ידע נרחב בתחומי הרפואה השונים, שזה כשלעצמו ידע יקר ערך ושימושי ביותר.
מעבר לידע הרפואי, יתרון נוסף שמקנים לימודי סיעוד הוא הכנסה קבועה ובטוחה. מקצוע הסיעוד הוא אחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בעולם, ונראה כי בזמן הקרוב הוא גם ימשיך להיות כזה.
 
למה לא ללמוד סיעוד?

אחד החסרונות הבולטים ביותר שיש בסיעוד הוא השחיקה המהירה שיש. העבודה עם מטופלים מסביב לשעון והצורך להיות זמין תוך כדי התמודדות עם מצבי לחץ ומתן טיפול ותמיכה מצריך המון אנרגיות נפשיות ופיזיות. דבר נוסף הוא העובדה ששעות העבודה של אחיות עולות מתבטאות בהמון משמרות לילה ולא פעם יוצאות על שבתות וחגים, וזהו גם שיקול שחשוב לקחת כשמתלבטים אם סיעוד זה המקצוע שבו תרצו לעסוק.

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים