חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי פסיכולוגיה
לתאריך 12-09-2013
תואר שני בפסיכולוגיה בחו"ל
חושבים ללמוד תואר שני בלימודי פסיכולוגיה אבל לא מתקבלים בישראל? מסתבר שאתם ממש לא לבד.  המון סטודנטים שניסו להתקבל אל תואר שני בפסיכולוגיה בישראל ונחלו אכזבה החליטו לנסוע לאירופה ולעשות את התואר הנחשק שם. 
הסיבה לכך היא ברורה- בישראל מאוד קשה להתקבל אל תואר שני בפסיכולוגיה. תנאי הקבלה נוקשים מאוד ורק מעטים מצליחים להתקבל. דבר זה מביא רבים מהם שכבר הבינו שאם ינסו את כוחם בישראל, כנראה שלא יצליחו להתקבל ללכת ללמוד לימודי פסיכולוגיה בחו"ל שם תנאי הקבלה פחות נוקשים ויש סיכוי הרבה יותר גדול שיתקבלו מאשר בארץ. הבעיה היחידה היא שגם העלות של התואר היא גבוהה יותר מאשר בארץ.
תנאי הקבלה בישראל לתואר שני בפסיכולוגיה הם גבוהים מאוד ודורשים ממוצע ציונים גבוה בתואר הראשון, ציון מבחן מתאם גבוה, המלצות ממרצים לפסיכולוגיה ומעבר ראיון אישי. המון סטודנטים כאמור לא מצליחים לעמוד בתנאי הקבלה האלה ומחליטים שבמקום לוותר על החלום הם ילכו להגשים אותו במקום אחר.
הונגריה, סלובקיה, צ'כיה ואיטליה הם רק חלק מהמדינות אליהם הולכים ישראלים כדי להגשים את חלומם ולעשות תואר בפסיכולוגיה. תנאי הקבלה שם הרבה פחות גבוהים ונוקשים והלימודים הם באנגלית. שכר הלימוד אמנם גבוה אך לא בצורה משמעותית. בנוסף לכך מכיוון שזהו תואר שני הלימודים פחות אינטנסיביים וניתן לעבוד תוך כדי.
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
פסיכולוגיה: המוסדות המבוקשים
היכן תרצו ללמוד?
פורום מדעי ההתנהגות
פסיכולוגיה קלינית זה הכיוון שלכם? בואו להתייעץ עם המומחים
-קישורים פרסומיים-
איכות ומצוינות
המכללה חרטה על דגלה ערכי איכות ומצוינות
אקדמיה פורצת דרך
אוניברסיטת אריאל
המסלול המואץ באו"פ
כל היתרונות ,ב 3 שנים באוניברסיטה הפתוחה
המכללה האקדמית כנרת
תנאי הלימוד מהטובים בישראל !
התואר קרוב אליך מתמיד
שילוב לימודים עם קריירה ולוח זמנים מוקצב
הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
הקריירה חשובה לך ?
המרכז ללימודים אקדמיים
-פרסומת-

השתחררת?
קבל יותר
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי פסיכולוגיה


לימודי פסיכולוגיה

 תואר ראשון רפואה ומקצועות הטיפול פסיכולוגיה כל האזורים
פסיכולוגים לומדים על המוח האנושי ועל ההתנהגות האנושית. מחקרים פסיכולוגיים חוקרים את ההיבטים הפיסיים, הקוגנטיביים, הרגשיים או הסוציאליים של ההתנהגות האנושית. פסיכולוגים פונים לתחומים המספקים טיפול רפואי מנטלי בבתי חולים, קליניקות, בתי ספר או מערכות פרטיות.
 
בדומה לאנשי מדע אחרים, פסיכולוגים מפתחים היפותיזות ואוספים מידע על מנת לבחון את התקפות שלהם. פעמים רבות, פסיכולוגים אוספים מידע באמצעות ספריות, ניסויים או בעזרת כוח אדם , הופעה, כשרון ומבחני אינטליגנציה. שיטות אחרות כוללות אבחון, ראיון, תשאול, לימודים קליניים וסקרים.
 
פסיכולוגים מיישמים את הידע שלהם על טווח רחב של שירותים הכוללים שירותי בריאות ומשאבי אנוש, ניהול, חינוך, משפטים וספורט. בנוסף למגוון מערכות העבודה שלהם, פסיכולוגים בדרך כלל מתמחים באחד מכמה תחומים שונים. פסיכולוגים קליניים עובדים בדרך כלל עם מרכזי ייעוץ, באופן עצמאי או במרפאות קבוצתיות, בבתי חולים או קליניקות. הם עוזרים לקליינטים הסובלים מהפרעות מנטליות ורגשיות, להסתגל לחיים ועוזרים לחולים בעלי בעיות בריאותיות או כאלו שעברו ניתוח להתמודד עם המחלה או הפציעה.
ישנם כאלה שעובדים במערכות שיקום גופניות, מטפלים בחולים בעלי פציעה בעמוד שדרה, מחלות או כאבים כרוניים, שיתוק, דלקת פרקים, ובעיות נוירולוגיות. פסיכולוגים אחרים עוזרים לאנשים להתמודד עם זמנים של משברים אישים כמו גירושין או מוות של מישהו אהוב.
 
 
 
 
 


לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 17 מוסדות לימוד ו-39 חוגים ומסלולים
המרכז האקדמי רופין
התקשר עכשיו
072-3300152
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
התקשר עכשיו
072-3300468
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז ללימודים אקדמיים
התקשר עכשיו
072-3300266
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
האוניברסיטה הפתוחה
התקשר עכשיו
072-3300392
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה הקהילתית
כתובת: סניפים בחיפה, בית ברל, באר שבע וירושלים
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
University - לימודים אקדמיים בהונגריה
הכוונת סטודנטים ישראלים ללימודים אקדמאיים בהונגריה
כתובת: תוצרת הארץ 16 קומה 1 הונגריה
התקשר עכשיו
072-3300162
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המכללה האקדמית אחוה
התקשר עכשיו
072-3300528
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-

סוגי פסיכולוגים

בלימודי פסיכולוגיה בוחרים הסטודנטים בתחום התמחות אחד מעולם הפסיכולוגיה כאשר לכל תחום יש את העבודה הייחודית לו:
 
פסיכולוגים קליניים-  לעיתים קרובות מראיינים פציינטים ונותנים להם מבחני אבחון. הם יכולים לספק פסיכותרפיה אישית, משפחתית או קבוצתית ולעצב וליישם תוכנית להסתגלות התנהגותית.ישם פסיכולוגים המשתפים פעולה עם רופאים ומומחים אחרים על מנת לפתח ולהוציא לפועל תוכניות טיפול והתערבות שפציינטים יוכלו להבין ולציית .פסיכולוגים קליניים אחרים עובדים באוניברסיטאות ובתי ספר לרפואה, שם הם מלמדים סטודנטים בחלוקה של בריאות מנטלית ושירותי טיפול התנהגותיים. כמה מהם מנהלים תוכניות קהילתיות לבריאות מנטלית.
תחומי התמחות בפסיכולוגיה קלינית כוללים פסיכולוגיה בריאותית, נוירו פסיכולוגיה ופסיכולוגיה גריאטרית. פסיכולוגים בריאותיים מקדמים בריאות טובה דרך תוכניות ייעוץ לשימור הבריאות המעוצבים בכדי לעזור לאנשים להשיג מטרות כגון להפסיק לעשן או להפחית במשקל. 
נוירו פסיכולוגיים לומדים את הקשר בין המוח לבין ההתנהגות. הם עובדים בתוכניות של אנשים פגועי גב וראש.גירו פסיכולוגים מתמודדים עם בעיות מיוחדות שעומדות בפני זקנים.
 
פסיכולוגיים יעוציים- משתמשים בטכניקות מגוונות הכוללות ראיונות ומבחנים כדי לייעץ לאנשים כיצד להתמודד עם בעיות של חיי היום יום. הם עובדים במערכות כמו מרכזי ייעוץ באוניברסיטה, בתי חולים ומרפאות פרטיות וקבוצתיות. 
 
פסיכולוגים בבתי ספר- עובדים במשרדי בתי ספר יסודיים ותיכוניים וזאת כדי לפתור בעיות לימוד ובעיות התנהגות של תלמידים. הם משתפים פעולה עם מורים, הורים וצוות בית הספר וזאת כדי לשפר אסטרטגיות של ניהול הכיתה ואת המיומנויות ההוריות, מנסים לעלות על התעללות בתלמיד, עובדים עם סטודנטים עם מוגבלויות או תלמידים מחוננים ומשפרים אסטרטגיות הוראה של מורים. הם יכולים להעריך את האפקטיביות של התוכניות האקדמיות, התנהגות מערכת הניהול ושירותים אחרים שמערכות בית הספר מספקות. 
 
פסיכולוגים ארגוניים- תעשייתים מיישמים נהלים פסיכולוגיים ומתודות מחקריות במקומות עבודה וזאת במגמה לשפר את התפוקה והאיכות בעבודה. בנוסף, הם מעורבים גם במחקרים על ניהול ובעיות שוק. הם מנהלים מיון מועמדים, אימון ופיתוח, ייעוץ וניתוח ופיתוח ארגוני. פסיכולוגים ארגוניים יכולים לעבוד עם ההנהלה על מנת לארגן מחדש את מערכות העבודה בכדי לשפר תפוקה או איכות של החיים בסביבת העבודה.הם מתפקדים כיועצים שהובאו ע"י ההנהלה בכוונה לפתור בעיות מיוחדות.
 
פסיכולוגים התפתחותיים- לומדים את ההתפתחות הפסיכולוגית, הקוגניטיבית, והסוציולוגית שלוקחות תפקיד במהלך חיינו. כמה מהם מתמחים בהתנהגות בזמן הינקות, הילדות והבגרות או השינויים שחלים במשך הבגרות ובגיל מבוגר. הם לומדים גם על התפתחות של מוגבלויות וההשפעות שלהן. במידה הולכת וגוברת, מחקרים בדרכי התפתחות כדי לעזור לאנשים מבוגרים להישאר עצמאיים ככל שניתן.
 
פסיכולוגים חברתיים- בודקים אינטרקציות של אנשים עם אחרים ועם הסביבה החברתית. הם עובדים בארגונים ייעוציים, מחקרי שוק, עיצוב מערכות או תחומים פסיכולוגיים אחרים. תחומים בולטים של לימוד כוללים קבוצות התנהגות, מנהיגות, עמדות, תחושות.
 
פסיכולוגיים מחקריים- מדעיים עובדים באוניברסיטאות, מכוני מחקר פרטיים ובארגונים של עסקים, ארגונים ללא רווח וארגונים ממשלתיים. הם לומדים על תהליך ההתנהגות באמצעות בני אדן או בעלי חיים כגון חולדות, קופים ויונים. תחומים בולטים של לימוד במחקרים כוללים מוטיבציה, חשיבה, לימוד וזיכרון, תהליכי תבונה ותפיסה, השפעה של התעללות ומרכיבים גנטים ונוירולוגים המשפיעים על ההתנהגות.

על הלימודים עצמם

לימודי פסיכולוגיה ניתן לרכוש באוניברסיטאות וכמה מכללות ושלוחות מחו"ל.את לימודי מדעי ההתנהגות ניתן לרכוש במכללות אזוריות ופרטיות.
 
קורסים נבחרים בפסיכולוגיה: תרבות מערבית, התפתחות הילד, פסיכו' של האנורמלי, מבוא לפסיכו', פסיכו' קוגניטיבית, פסיכו' אבנורמלית, פסיכו' תעשייתית, הפרעות האנורמלי ועוד.
קורסים נבחרים במדעי ההתנהגות: אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, התנהגות ארגונית, קרימינולוגיה, הפרט בחברה, פסיכולוגיה ועוד.
 
התעודה
 
הלימודים נמשכים כשלש שנים ובסופם מקבל התלמיד תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות.
 
בוגרי מסלולי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות משתלבים בחברות כ"א, מנהלי משאבי אנוש בחברות פרטיות וציבוריות. אלו שממשיכים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה על מנת לעבוד כפסיכולוג קליני, התפתחותי, ילדים, ארגוני, סביבתי, תעשייתי.
 
מספר המשרות של פסיכולוגים צפוי לעלות באופן מהיר בשנים הקרובות בכל התחומים. הדרישה לפסיכולוגים קליניים תגדל, משום שבניגוד לעבר ביקור אצל סיכולוג לא נחשב כמשהו לא בסדר. הרבה אנשים הולכים היום לפסיכולוג החל ממנהלים, עורכי דין ועד לאנשים בעלי מחלות נפשיות. מספר המשרות של פסיכולוגים יעלה בבתי ספר, במשרדים של שירותים סוציאליים ושירותי ייעוץ. חברות ישתמשו בניסיון של פסיכולוגים בעיצוב סקרים, ניתוח ומחקרים וזאת כדי לספק הערכת שוק וניתוחים סטטיסטיים.
 
 
 

דברים שחשוב לדעת

התואר הראשון בפסיכולוגיה מקנה ידע בסיסי ותיאוריות ללא הכשרה מעשית לעבודה כפסיכולוג.
רק חלק קטן מבוגרי התואר הראשון מתקבלים ללימודי התואר השני ומיעוט קטן של מועמדים מתקבל למסלולים הקליניים.
 
מידע חיוני למועמד
 
טווח השכר של בוגרי התחום, עם תום לימודיהם נע בין 5,000 ל 10,000 שקלים.
תחום זה נמצא בתהליך גידול, בשל ההכרה שמנהל טוב, צריך להיות בעל גישה עסקית וגישה חברתית ותרבותית.
 
בוגר התואר יכול להשתלב הן בסקטור הפרטי והן בציבורי במחלקות כוח אדם, משאבי אנוש, הדרכה, יחס"צ, פרסום, שיווק וכדומה.
 
בעת הרישום ללימודים יש לשים לב שהרמה האקדמאית גבוהה, שקיים יחס אישי לסטודנט ושלמוסד יש קשר טוב לעולם העסקים.
 
המועמד המתאים לתחום צריך שיהיה בעל השכלה רחבה, דינאמי, סובלני וסבלני. אדם החושב פנימה לתוך עצמו וכלפי חוץ, על אחרים.
 
התפקיד דורש מיומנות ביצירת יחסים בינאישיים, כושר ביטוי גבוה בע"פ ובכתב, מיומנויות של מו"מ והבניה אסטרטגית של ניהול אנושי.
 
 
 

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים